Zadbaj o swojego Mac'a

03.01.2019

 

 

Co zrobić żeby Twój Mac zawsze działał poprawnie i dodatkowo przyczynić się do wydłużenia jego żywotności? Przede wszystkim konserwacja!

Komputery Mac są urządzeniami o fantastycznej konstrukcji, a ich działanie jest w większości przypadków przyjemne i bezproblemowe. Elementem o którym należy pamiętać, aby jak najdłużej zachować taki stan rzeczy jest przede wszystkim utrzymanie w jak najlepszej kondycji układu chłodzenia. Prawidłowe odprowadzanie ciepła z wnętrza sprzętu jest podstawą do poprawnej temperatury podczas mniej i bardziej wymagającej pracy urządzenia. 

Wielu użytkowników zauważa, że w trakcie korzystania z komputera, wyczuwalnie zwiększyła się jego temperatura oraz głośność pracy przez pracujące z większym natężeniem wentylatory. Najczęstszą przyczyną jest niedrożność układu chłodzenia.

 

 

 

 

 

 

 

Skutkuje to zwiększoną temperaturą pracy podzespołów osiągających pułap nawet 50 – 60 stopni, tuż po uruchomieniu sprzętu. Dodajmy do tego działanie średnio wymagających aplikacji, jak przeglądarka internetowa z włączonym odtwarzaczem wideo i problem gwarantowany. Długotrwałe użytkowanie takiego urządzenia powoduje drastyczne obniżenie żywotności, chociażby takich podzespołów jak procesor czy układ graficzny, a także samej płyty głównej, której naprawa w najlepszym wypadku może kosztować nawet kilkaset złotych.

 

Aby zminimalizować ryzyko, wystarczy regularnie kontrolować prace urządzenia oraz korzystać z możliwości jego czyszczenia wewnątrz wraz z wymianą past termo przewodzących, pod układami procesora oraz grafiki. Jest to zabieg bardzo prosty, szybki i nie powodujący większego uszczerbku na portfelu użytkownika.

 

 

 

 

 

Efekty są zauważalne natychmiast. Komputer jest znacznie chłodniejszy, a jego praca znów staje się cicha i przyjemna.

 

 

 Temperatura przed czyszczeniem:

 

Temperatura po czyszczeniu:

 

 

Konserwacja w zależności od intensywności korzystania ze sprzętu jest zalecana regularnie, co 3 do 6 miesięcy. Gwarantujemy, że dzięki temu będziecie mogli dłużej cieszyć się bezproblemową pracą waszego urządzenia.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Follow us on:

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Grey Instagram Icon

Kontakt:

    +48 787 787 622   | +48 787 787 059 

             Rumunska 1 | Piotrkowska 223

 

serwis@fixmelodz.pl

Rumunska 1,

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek  

10:00 - 18:00

Sobota  

10:00 - 14:00 

Piotrkowska 223

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek  

10:00 - 18:00

© Copyright 2019 FixMe®

Pogwarancyjny Serwis iPhone, iPad, MacBook, iMac, Mac, Apple, iPad mini, iPad Air, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Pro, Mac mini, iLife, iWork są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Wszelkie wykorzystane w celach informacyjnych na stronie znaki towarowe, nazwy lub logotypy należą do ich prawnych właścicieli.