top of page

Problem z dźwiękiem podczas połączeń - iPhone


naprawa dźwięku iPhone


Jak często prowadzisz rozmowy i zaczynasz zauważać, że nie słyszysz rozmówcy tak dobrze jak kiedyś? Co jeśli możemy przywrócić działanie Twojego iPhone w tym zakresie do stanu fabrycznego, aby znów cieszył Cię idealną jakością dźwięku? Wiemy, że to brzmi świetnie, ale zacznijmy od początku.

Co jest przyczyną problemu?

Maskownice znajdujące się bezpośrednio przed głośnikami, posiadają drobne oczka, do których podczas użytkowania dostają się zanieczyszczenia. Z czasem, ilość zanieczyszczeń jest na tyle duża, że zaczynają pojawiać się problemy z dźwiękiem. Objawy od obniżenia poziomu dźwięku, przez trzaski i zniekształcenia, aż po praktycznie całkowity brak dźwięku, z reguły są objawami niedrożnej maskownicy. Ze względu na umiejscowienie maskownicy, konieczne jest otwarcie iPhone i zdemontowanie jej z wewnętrznej części wyświetlacza. Przy tego typu usterce, praktycznie nigdy nie występuje konieczność wymiany głośnika, co przy niewiedzy osoby naprawiającej, może skutkować niepotrzebnym generowaniem dodatkowych kosztów.

Czy da się go uniknąć?

Teoretycznie tak, w praktyce niestety jest gorzej. Profilaktyka wymuszałaby co jakiś czas czyszczenie zewnętrzne maskownicy, przykładowo poprzez szczotkowanie, ale wiemy, że nawet takie działanie jedynie wydłuży czas poprawnej słyszalności dźwięku. Żeby problem miał szanse w ogóle nie wystąpić, trzeba by było wykonywać czyszczenie codziennie, ale kto by o tym myślał.

Jak często występuje?

Wszystko jest uzależnione od warunków korzystania z iPhone. Przyjmujemy urządzenia, które pracują w trudnych warunkach jak na przykład budowy lub miejsca w których odbywają się remonty, gdzie zanieczyszczeń jest znacznie więcej, ale również takie o które użytkownicy dbają ze zwiększoną starannością. O ile w tym pierwszym przypadku, konieczności wymiany maskownicy głośnika iPhone może pojawiać się co miesiąc lub nawet częściej, to w tym drugim przypadku jest bardzo różnie i z reguły jest to od kilku miesięcy wzwyż.

Co możemy zrobić?

Poza opisaną wyżej profilaktyką, brak jest czynności które można by wykonać samodzielnie. Aktualnie po wymianie maskownicy głośnika iPhone, proponujemy naszym Klientom montaż szkła hartowanego, które posiada dodatkową ochronę maskownicy zatrzymującą większość zanieczyszczeń. Nie tylko pozwala to na wydłużenie czasu poprawnego działania, to w większości przypadków wystarcza wymiana szkła hartowanego z taką dodatkową ochroną co kilka miesięcy. Generuje to mniejsze koszty niż wymiana maskownicy i dodatkowo trwa znacznie krócej niż naprawa oraz wymaga o wiele mniejszej ingerencji w iPhone.

Wszystkie maskownice jak i szkła hartowane z dodatkową ochroną głośnika iPhone posiadamy praktycznie zawsze na miejscu, dlatego nie ma konieczności umawiania się zarówno przed wymianą maskownicy jak i montażem szkła hartowanego.

Możesz zobaczyć jak wygląda cały proces wymiany maskownicy, na przygotowanym przez nas filmie:
Potrzebujesz więcej informacji? Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu: https://www.fixme.com.pl/kontakt

Comments


Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
bottom of page