Zadbaj o swojego Mac'a


Co zrobić żeby Twój Mac zawsze działał poprawnie i dodatkowo przyczynić się do wydłużenia jego żywotności? Przede wszystkim konserwacja!

Komputery Mac są urządzeniami o fantastycznej konstrukcji, a ich działanie jest w większości przypadków przyjemne i bezproblemowe. Elementem o którym należy pamiętać, aby jak najdłużej zachować taki stan rzeczy jest przede wszystkim utrzymanie w jak najlepszej kondycji układu chłodzenia. Prawidłowe odprowadzanie ciepła z wnętrza sprzętu jest podstawą do poprawnej temperatury podczas mniej i bardziej wymagającej pracy urządzenia.

Wielu użytkowników zauważa, że w trakcie korzystania z komputera, wyczuwalnie zwiększyła się jego temperatura oraz głośność pracy przez pracujące z większym natężeniem wentylatory. Najczęstszą przyczyną jest niedrożność układu chłodzenia.

Skutkuje to zwiększoną temperaturą pracy podzespołów osiągających pułap nawet 50 – 60 stopni, tuż po uruchomieniu sprzętu. Dodajmy do tego działanie średnio wymagających aplikacji, jak przeglądarka internetowa z włączonym odtwarzaczem wideo i problem gwarantowany. Długotrwałe użytkowanie takiego urządzenia powoduje drastyczne obniżenie żywotności, chociażby takich podzespołów jak procesor czy układ graficzny, a także samej płyty głównej, której naprawa w najlepszym wypadku może kosztować nawet kilkaset złotych.

Aby zminimalizować ryzyko, wystarczy regularnie kontrolować prace urządzenia oraz korzystać z możliwości jego czyszczenia wewnątrz wraz z wymianą past termo przewodzących, pod układami procesora oraz grafiki. Jest to zabieg bardzo prosty, szybki i nie powodujący większego uszczerbku na portfelu użytkownika.

Efekty są zauważalne natychmiast. Komputer jest znacznie chłodniejszy, a jego praca znów staje się cicha i przyjemna.

Temperatura przed czyszczeniem:

Temperatura po czyszczeniu:

Konserwacja w zależności od intensywności korzystania ze sprzętu jest zalecana regularnie, co 3 do 6 miesięcy. Gwarantujemy, że dzięki temu będziecie mogli dłużej cieszyć się bezproblemową pracą waszego urządzenia. Czas wykonania to około 2 godziny.

Poznaj szczegóły konserwacji w jednym z naszych salonów serwisowych w Łodzi i zarezerwuj termin dla siebie.

Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów

Follow us on:

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Grey Instagram Icon

Kontakt:

    +48 787 787 622   | +48 787 787 059 

             Rumunska 1 | Piotrkowska 223

 

serwis@fixmelodz.pl

Rumunska 1,

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek  

10:00 - 18:00

Sobota  

10:00 - 14:00 

Piotrkowska 223

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek  

10:00 - 18:00

© Copyright 2020 FixMe®

Pogwarancyjny Serwis iPhone, iPad, MacBook, iMac, Mac, Apple, iPad mini, iPad Air, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Pro, Mac mini, iLife, iWork są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Wszelkie wykorzystane w celach informacyjnych na stronie znaki towarowe, nazwy lub logotypy należą do ich prawnych właścicieli.