top of page

Chcesz, żeby Twój iPhone wrócił z wakacji cały i zdrowy? Unikaj tych rzeczy!



 

Co zrobić, żeby Twój iPhone przetrwał wakacje?

Korzystasz ze swojego iPhone'a każdego dnia, a telefon towarzyszy Ci od pobudki do zaśnięcia i nie inaczej jest podczas wakacyjnych aktywności i wypoczynku. Chcąc mieć możliwość uwiecznienia każdej chwili zabierasz iPhone'a wszędzie ze sobą, często zapominając o narażeniach na możliwe uszkodzenia. Przedstawiamy kilka porad, które pozwolą Ci zachować iPhone'a w najlepszej kondycji i zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia.

Po pierwsze - temperatura!

Z relacji uzyskanych od naszych Klientów, można wywnioskować, że mało kto zwraca uwagę w jakiej temperaturze pracuje jego iPhone. Wydawałoby się, że nagrzane urządzenie od promieni słonecznych nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji, ale rzeczywistość jest zupełnie inna.


Wakacje często rozpoczynamy od podroży samochodem w jej trakcie korzystając z nawigacji uruchomionej na iPhone, który jednocześnie zostaje umieszczony w uchwycie umocowanym na podszybiu. Nie od dzisiaj wiadomo, że podczas korzystania z aplikacji nawigacyjnych, urządzenie osiąga wyższe temperatury w stosunku do innych czynności jak na przykład pisanie wiadomości. Dokładając do tego promienie słoneczne które dodatkowo zwiększają temperaturę pracy, otrzymujemy mieszankę wybuchową, która może doprowadzić do poważnego uszkodzenia.


Producent określił bezpieczną temperaturę pracy iPhone w zakresie od 0 do 35 stopni, oraz przechowywania od -25 do 45 stopni.


Unikaj pozostawiania iPhone'a w mocno nasłonecznionych miejscach, a podczas używania nawigacji zastanów się nad uchwytami mocowanymi w kratce nawiewu. Użytkując iPhone'a na plaży, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie schować go do torebki lub pod ubrania niż zostawianie go w pełnym słońcu. Jeśli nie możesz uniknąć wysokiej temperatury, dobrym rozwiązaniem może okazać się wyłączenie urządzenia.


Po drugie - woda!


Zbyt wysokie temperatury pracy i przechowywania iPhone'a, to nie tylko szansa na doprowadzenie do uszkodzenia, ale również bezpośredni wpływ na kondycję elementów odpowiedzialnych za zachowanie wodoodporności. Jednym z najważniejszych elementów jest uszczelka pod ekranem, która przy narażeniu na wysokie temperatury może stracić swoje właściwości i nienależycie ochronić twoje urządzenie przy ewentualnym zalaniu. W konsekwencji efektem rozlanego napoju na iPhone'a lub jego wpadnięcia do wody, jest pewna wizyta w serwisie.


Apple, w celu uniknięcia ryzyka uszkodzenia przez płyny, zaleca unikać np: pływania i brania kąpieli z iPhone'em, zabierania iPhone'a do sauny czy jego całkowitego zanurzenia.


Najlepsza rada? Jeśli nie musisz to nie używaj iPhone'a tam gdzie jest szansa na narażenie go na kontakt z wilgocią. Nie zostawiaj go na stole przy otwartych napojach, trzymaj iPhone'a w bezpiecznym miejscu podczas kąpieli i nie przenoś go w bezpośrednim kontakcie z mokrą odzieżą (np. w kieszeni spodenek bezpośrednio po kąpieli lub w torbie z mokrym ręcznikiem).

W sprzedaży dostępne są również specjalne wodoodporne torebki, z możliwością zawieszenia na szyi lub przypięcia do paska lub torby, które nie tylko uchronią przed wilgocią, ale również przed drobnym piaskiem na plaży, którego trudno będzie się później pozbyć.


W sytuacji gdy twój iPhone został zalany lub wpadł do wody, przeczytaj co zrobić, żeby ograniczyć uszkodzenia i koszt ewentualnej naprawy, w naszym poradniku -> Co zrobić po zalaniu iPhone?


Po trzecie, bezpieczeństwo!


Podczas dobrej zabawy nie zawsze jesteś w stanie pilnować swojego iPhone'a, przez co zagubione lub skradzione urządzenia to dość powszechne zjawisko. Dobrą praktyką jest chowanie urządzenia do torby lub pod ubrania gdy nie jest używane. Utrudni to potencjalnemu złodziejowi szybkie odnalezienie.


Upewnij się także, że twój iPhone ma włączoną usługę „Znajdź mój iPhone” w ustawieniach, dzięki czemu po zagubieniu urządzenie będzie całkowicie bezużyteczne dla ewentualnego znalazcy i da szansę na jego zlokalizowanie.


Jesteśmy pewni, że te kilka rad pozwoli utrzymać wasze urządzenia w dobrej kondycji przez całe wakacje.





Komentáře


Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
bottom of page