top of page

Jak wydłużyć czas pracy iPhone – Praktyczne porady, które zawsze działają!


 

Wymiana baterii iPhone


Nie zwracasz już uwagi jak często ładujesz swojego iPhone, bateria wystarcza ledwo na pół dnia i w każdej wolnej chwili rozglądasz się za ładowarką? Spokojnie, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą wydłużyć czas pracy iPhone i pozwolą Ci być w kontakcie jeszcze dłużej.

W sytuacji gdy Twój iPhone przestał pracować tak długo jak wcześniej, wcale nie musi to od razu oznaczać, że wymaga wymiany baterii lub innej naprawy, dlatego dobrze jest tą przyczynę wyeliminować na samym początku.

Zacznij od sprawdzenia kondycji baterii.

Urządzenia iPhone posiadają zintegrowane rozwiązania umożliwiające kontrolę kondycji stanu baterii z pozycji ustawień i nie trzeba do tego nawet pobierać dodatkowych aplikacji. Sprawdzenie kondycji baterii jest bardzo proste. Uruchom aplikację Ustawienia>Bateria>Kondycja baterii. W tym miejscu znajduje się kilka przydatnych informacji.

Pierwsza to Maksymalna pojemność, która informuje jaką pojemność energii jest w stanie przechowywać bateria przy pełnym naładowaniu w stosunku do baterii nowej. Sugerowany poziom wymiany baterii to okolice 80%. Dobrze jeśli jest to wartość powyżej tej liczby.

Duga informacja to pozycja Gotowość na szczytowy pobór mocy. Telefony iPhone posiadają rozwiązania, które kontrolują czy bateria może zapewnić wystarczającą ilość energii przy maksymalnym obciążeniu urządzenia i jeśli jest inaczej, może ograniczyć maksymalną wydajność podzespołów, na korzyść dłuższej pracy. Najważniejsza informacja dla Ciebie, to komunikat w tym miejscu o treści „Bateria może obecnie obsłużyć szczytowy pobór mocy przez urządzenie”, natomiast inny praktycznie w każdym przypadku wiąże się z koniecznością wymiany baterii.

Następna pozycja i funkcja jednocześnie, o której włączeniu możesz zdecydować samodzielnie, to Zoptymalizowane ładowanie. Baterie wykorzystywane w urządzeniach iPhone to ogniwa litowo jonowe, które źle znoszą całkowite rozładowywanie i przeładowywanie. Podłączanie iPhone do ładowania na całą noc wydaje się czymś normalnym, ale czy jest dobre dla samej baterii? Absolutnie nie. Producent zaprojektował ciekawą funkcje, która pozwala przeciwdziałać tym przyzwyczajeniom, ale jest dość złożona. W momencie gdy jest włączona, analizuje przyzwyczajenia korzystania z urządzenia i momenty w których odbywa się ładowanie. Na tej podstawie ogranicza możliwość przeładowania urządzenia i naładowanie do pełna następuje tuż przed tym gdy normalnie odłączasz iPhone od ładowarki, na przykład właśnie po całej nocy. Pozwala to ograniczyć zużycie baterii i wydłużyć jej żywotność, dlatego proponujemy, aby ta funkcja pozostała aktywna.

Co w momencie gdy bateria w Twoim urządzeniu nie wskazuje na konieczność jej wymiany, kondycja jest na prawidłowym poziomie, natomiast iPhone nadal nie pracuje tak długo jak wcześniej?

Odświeżanie aplikacji w tle - (Ustawienia>Ogólne>Odświeżanie aplikacji w tle). W tym miejscu możesz ograniczyć działanie aplikacji, których aktualnie nie używasz, jedynie do tych, których naprawdę potrzebujesz. Każda zaznaczona aplikacja na liście, pomimo tego, że aktualnie z niej nie korzystasz, może łączyć się z internetem lub korzystać z funkcji śledzenia lokalizacji. Najlepiej wyłączyć tą funkcję dla wszystkich programów, chyba, że faktycznie jest niezbędna.

Autoblokada – (Ustawienia>Ekran i jasność>Autoblokada) funkcja ekranu, którą możesz ustawić w zakresie od 30 sekund do 5 minut, łącznie z wariantem Nigdy, który nie dość, że nie przyciemni ekranu kiedy przestajesz na niego potrzeć, to powoduje również, że urządzenie nie wygasi ekranu całkowicie oraz nie wywoła jego zablokowanie. Sugerowane ustawienie w zależności od sposobu użytkowania urządzenia to zakres 30 sekund – 1 minuta.

Automatyczna jasność – (Ustawienia>Dostępność>Ekran i wielkość tekstu>Jasność automatyczna) funkcja ekranu pozwalająca dostosować jasność do intensywność światła z otoczenia. W momencie gdy jest aktywna, powoduje, że nie musisz myśleć o zwiększaniu lub zmniejszaniu jasności ekranu ręcznie, ponieważ odbywa się to automatycznie. Chyba nie musimy tłumaczyć, że ekran który nie świeci z pełną mocą, pozwala zauważalnie wydłużyć czas pracy urządzenia.

Powiadomienia – (Ustawienia>Powiadomienia) Jak często otrzymujesz powiadomienia z aplikacji lub gier? A jak duża ich liczba dotyczy tych których już dawno nie uruchamiasz? Sugerujemy ograniczenie lub całkowite wyłączenie powiadomień, co również zmniejszy intensywność pracy urządzania i pozwoli zaoszczędzić energię.

Tryb Nie przeszkadzać - (Ustawienia>Nie przeszkadzać) Dzięki włączeniu tej funkcji, która ma sens szczególnie w nocy, możesz ograniczyć komunikaty wyświetlane na ekranie do zera. Informacja o połączeniu, wiadomości czy powiadomienia z aplikacji, nie będą wywoływały podświetlenia ekranu oraz aktywowały wibracji. Dodatkowo jeśli nie chcesz pamiętać za każdym razem o jej włączaniu i wyłączaniu, możesz ustawić dla niej harmonogram działania.

Lokalizacja – (Ustawienia>Prywatność>Usługi lokalizacji) Sugerujemy zamianę funkcji lokalizacji przy każdej aplikacji na opcję „Gdy używam” dzięki czemu żadna aplikacja nie będzie wymuszała określenia lokalizacji gdy nie jest uruchomiona. Oczywiście aplikacje sportowe rejestrujące kroki lub trasy, wymagają stałej kontroli lokalizacji.

Oszczędzanie energii – (Ustawienia>Bateria>Tryb niskiego zużycia energii) Funkcja, którą możesz aktywować samodzielnie. Ogranicza ona lub całkowicie wyłącza działanie funkcji, które mają znaczący wpływ na szybsze rozładowywanie urządzenia, takich jak: pobieranie poczty e-mail, odświeżanie aplikacji w tle, automatyczne pobieranie, efekty wizualne, ustawia autoblokadę ekranu automatycznie na 30 sekund, wstrzymuje synchronizację zdjęć z kontem iCloud.

Co natomiast w sytuacji, gdy bateria jednak wymaga wymiany? W naszym serwisie, możemy potwierdzić, że bateria faktycznie została wyeksploatowana, zrealizować wymianę i zwrócić Ci urządzenie z nową baterią nawet w ciągu kilku godzin. Dodatkowo dla modeli iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, Xs, Xs Max, Xr, możemy zaproponować Ci baterię ze zwiększoną pojemnością nawet do 120%, co przy sprawnym urządzeniu pozwoli Ci jeszcze dłużej korzystać z Twojego iUrządzenia.


Comments


Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
bottom of page